NEA \\

Super League Κ19: ΑΕΚ-Βόλος 4-0 \\

NEA \\  21/4/2024
Η ΑΕΚ νίκησε 4-0 τον Βόλο ΝΠΣ σε εξ αναβολής αγώνα της 16ης αγωνιστικής αγώνα του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League 2023-24 στις εγκαταστάσεις Athens LifeTech Park στα Σπάτα.

Το σκορ άνοιξε στο 10' ο Τάσος Κοντορουχάς, εκμεταλλευόμενος ένα λάθος της αντίπαλης άμυνας. Κατά τον ίδιο τρόπο, πιέζοντας και κλέβοντας την μπάλα από αντίπαλο αμυντικό σε μια φάση στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, έφτασε κοντά σε ένα ακόμα γκολ, όμως το σουτ του μέσα από την περιοχή προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι.

Η ΑΕΚ συνέχιζε να πιέζει για περισσότερα γκολ και τελικά αυτά ήρθαν μαζεμένα στο τελευταίο εικοσάλεπτο του αγώνα. Ο Αντώνης Γεωργέας ήταν σκόρερ δύο τερμάτων στο 75' και στο 82', ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε με κεφαλιά στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γιάννης Βασίλας.

ΑΕΚ (Γενναίος Καραχάλιος): Μαρίνης, Χατζηνικολάου (85' Βασίλας) Καντίου (46' Τσελεμπάκης) Βαλκάνης, Κοσίδης, Μαρούτσης, Παλαιολόγου (46' Κολιμάτσης) Κρουσελνίτσκι (67' Μούτσα) Γεωργέας, Ελέζι, Κοντορουχάς (75' Δημητριάδης).