NEA \\

Ημιτελικός Super League K15: ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 3-0 \\

NEA \\  20/3/2022

Η ομάδα Κ15 της ΑΕΚ γνώρισε την ήττα από τον ΠΑΟΚ με 3-0 στον ημιτελικό του Final 4 της Super League K15, στο γήπεδο του Παναιτωλικού.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

Έναρξη αγώνα
16' Πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ σε μαρκάρισμα του Μαρκόπουλου στον Τσίτσιλα
17' Ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ Μανώλης Καπλανίδης, έξι λεπτά μετά την είσοδό του στον αγώνα, αποκρούει την εκτέλεση πέναλτι του Βασίλη Ελευθεριάδη!
23΄Κίτρινη κάρτα στον Τσιότα
34' Το σουτ του Ιάσονα Ψυχογιού έξω από την περιοχή φεύγει πάνω από τα δοκάρια
36' Κίτρινη κάρτα στον Κοσίδη
Λήξη ημιχρόνου, ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 0-0

Έναρξη β' ημιχρόνου
41' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Βασίλη Σαχινίδη που πλάσαρε άουτ από πολύ καλή θέση!
53' Κίτρινες κάρτες σε Μύθου και Πεχλιβανίδη
54' Το 1-0 για τον ΠΑΟΚ με κεφαλιά του Θανάση Πάνου
70' Κίτρινη κάρτα στον Κοσιάβελο
74' Το 2-0 για τον ΠΑΟΚ με αυτογκόλ του Βαγγέλη Κοσιάβελου
76' Τρίτο γκολ για τον ΠΑΟΚ με σουτ του Παύλου Τσιότα

Λήξη αγώνα: ΠΑΟΚ-ΑΕΚ  3-0

Οι συνθέσεις των ομάδων
ΠΑΟΚ (Δημήτρης Ορφανός): Μπελερής, Τσιότας (78' Μπάγιος) Βυρσωκινός, Κοσίδης, Μύθου, Ελευθεριάδης, Τσίτσιλας (78' Βασίλι) Πάνος, Θεοφίλου (60' Σιδηρόπουλος) Τσιφούτης (48' Τουρσουνίδης) Ντούνγκα (78' Καρακώστας)

ΑΕΚ (Θοδωρής Τριποτσέρης): Παπαβασιλείου (11' Καπλανίδης) Πασακυριάκος, Ψυρόπουλος, Κοσιάβελος, Μαρκόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Ντάνι, Ψυχογιός (77' Αβράσογλου) Κλάψας (77' Λάμπρου) Κολοκοτρώνης (41' Πεχλιβανίδης) Σαχινίδης (54' Τζουραμάνης).

Διαιτητής: Κωνσταντίνος Τσοπλάκος
Βοηθοί: Λάμπρος Βλαχοδήμος, Γεώργιος Γαλανόπουλος
4ος: Σπυρίδων Καζάνας
Απαντες του Συνδέσμου ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας

Φωτογραφικό ρεπορτάζ από τον αγώνα στον επίσημο λογαριασμό της Ακαδημίας της ΠΑΕ ΑΕΚ στο Facebook