NEA \\

Super League K19: Παναθηναϊκός-ΑΕΚ 1-1 \\

NEA \\  22/9/2023
Η ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 τον Παναθηναϊκό σε αγώνα για την 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League 2023-24 που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του Παναθηναϊκού στο Κορωπί.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν κυρίαρχοι και δημιούργησαν καλές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, το οποίο τους βρήκε να προηγούνται με 1-0, με σκόρερ τον Τάσο Κοντορουχά στο 31ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν πιο ισορροπημένο και ο Παναθηναϊκός βρήκε απάντηση στο γκολ της ΑΕΚ, σκοράροντας στο 50' με τον Αναστάσιο Κλάψα

ΑΕΚ (Γενναίος Καραχάλιος):
Μαρίνης, Σβίγκος, Ψυρόπουλος, Αντωνόπουλος, Χατζηνικολάου, Μαρούτσης, Χριστακόπουλος (53' Μούτσα) Κολιμάτσης (68' Παλαιολόγου) Γεωργέας (68' Διαμαντόπουλος) Γιαννούλης (53' Βασίλας) Κοντορουχάς.

Φωτογραφικό ρεπορτάζ του αγώνα στη σελίδα της Ακαδημίας της ΠΑΕ ΑΕΚ στο Facebook