NEA \\

Super League Κ15: Ατρόμητος-ΑΕΚ 1-2 \\

NEA \\  2/3/2019
Η ομάδα Κ15 της ΑΕΚ πέτυχε σημαντική νίκη με σκορ 1-2 επί της αντίστοιχης του Ατρομήτου στον εκτός έδρας αγώνα για την 18η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League 2018-19 που πραγματοποιήθηκε στο δημοτικό γήπεδο Αγίου Ιεροθέου (Χωράφα).

Η ΑΕΚ προηγήθηκε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (40') με κεφαλιά του Αγγελου Φωτόπουλου, ο Ατρόμητος ισοφάρισε στο 67' με τον Μούτση, αλλά η ομάδα του Πέτρου Τασουνίδη ήταν πιο αποτελεσματική και έφτασε και σε δεύτερο γκολ επτά  λεπτά πριν τη λήξη (73') με τον Περικλή Ντέλα μετά από εντυπωσιακή προσπάθεια του Θοδωρή Κόντου

ΑΕΚ: Νατσίδης, Χαλίλι, Τσούμπας, Αντωνόπουλος, Καστανιώτης (61' Αγγελόπουλος) Καραγιαννίδης, Τσίρης (56' Μαχαίρας) Λαντίκας (67' Χατζημάρκος) Παπαθανασίου (33' Κυρσανίδης) Ντέλας, Φωτόπουλος (52' Κόντος).