MENU

NEA \\

Super League Κ15: ΟΦΗ-ΑΕΚ 3-3 \\

NEA \\  7/2/2024
Η ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3 με τον ΟΦΗ σε εξ αναβολής αγώνα για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League 2023-24 που πραγματοποιήθηκε στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο.

Αν και οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-2 (18' Σκαναβής, 45' Ζούμπος) ο ΟΦΗ κατάφερε αρχικά να ισοφαρίσει σε 2-2, αλλά και να πάρει βαθμό με το 3-3 που διαμορφώθηκε στο συναρπαστικό φινάλε του αγώνα. Ο Τιφιλίδης που λίγα λέπτά νωρίτερα είχε μπει ως αλλαγή, σημείωσε το τρίτο γκολ της ΑΕΚ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με πέναλτι στο 80'+4'.

ΑΕΚ (Βασίλης Αποστόλου): Κρικέλης, Ρίννης, Σαλτοριάδης, Σμυρναίος, Κουμουκέλης, Κολιμάτσης (56' Μαρίνος) Μπουζίκας (64' Αδάμος) Στεργιαρόπουλος, Λαμπριανίδης (78' Ταμπάκογλου) Σκαναβής (41' ) Ποντίκης (78' Τιφιλίδης).