NEA \\

Super League Κ17: Πανιώνιος-ΑΕΚ 2-0 \\

NEA \\  14/4/2024
Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 2-0 από τον Πανιώνιο σε αγώνα για τη 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League 2023-24 που πραγματοποιήθηκε στο Στάδιο της Νέας Σμύρνης.

Ήταν ένας ισορροπημένος αγώνας στο μεγαλύτερο μέρος του, ο οποίος κρίθηκε στο τελευταίο 25λεπτο. Το 1-0 ήρθε από ένα πέναλτι υπέρ του Πανιωνίου (σκόρερ ο Μπεχράκης στο 66') σε μια φάση όπου αρχικά υπήρξε επιθετικό φάουλ και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις.

ΑΕΚ (Πέτρος Τασουνίδης): Λιακόπουλος, Αρβανιτάκης (70' Λιγάτος) Κουτσουδάκης, Μπούσιος (70' Κολυφέτης) Τσαραμανίδης, Λεοντής, Μούρτζινος (55' Ψυχογιός) Ανδριώτης, Παπαδημητρίου (55' Κωσκολέτος) Κολοκοτρώνης, Δασκαλόπουλος (55' Πόντικας)

Φωτογραφικό ρεπορτάζ του αγώνα στη σελίδα της Ακαδημίας της ΠΑΕ ΑΕΚ στο Facebook