MENU

NEA \\

Super League K19: ΑΕΚ-Λαμία 1-2 \\

NEA \\  11/11/2023
Η ΑΕΚ ηττήθηκε με σκορ 1-2 από τη Λαμία σε αγώνα για την 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League 2023-24 που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις Athens LifeTech Park στα Σπάτα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 26ο λεπτό με εντυπωσιακή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πέτρου Σβίγκου και αφιέρωσαν το γκολ στον τερματοφύλακα της ομάδας Μάριο Μπαλαμώτη που πρόσφατα χειρουργήθηκε στον ώμο και θα χάσει το υπόλοιπο της σεζόν.

Τέσσερα λεπτά αργότερα η ομάδα της Φθιώτιδας έφτασε στην ισοφάριση με τον Βασίλη Κοντονίκο και το 1-1 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Η Λαμία πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 65ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Κώστα Φλωρόπουλο και πήρε μια σημαντική νίκη.