NEA \\

Super League K19: ΑΕΚ-Παναιτωλικός 2-0 \\

NEA \\  9/12/2023
Η ΑΕΚ νίκησε 2-0 τον Παναιτωλικό σε αγώνα για την εξ αναβολής 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League 2023-24 που πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις Athens LifeTech Park στα Σπάτα.

Όλη η ιστορία της αναμέτρησης γράφτηκε στο δεύτερο ημίχρονο, όταν η ΑΕΚ αρχικά έχασε μία διπλή ευκαιρία στο 55'. Ο Ελέζι έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Βασίλας σούταρε άουτ. Στο 70' όμως ήρθε το πρώτο γκολ με εκτέλεση πέναλτι του Δημητριάδη μετά από σουτ του Ελέζι σε χέρι αμυνομένου.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Γεωργάτος βρήκε με κάθε την παλιά τον Βασίλα και αυτός έδωσε πάσα στον Ελέζι που σε κενό τέρμα έκανε το 2-0. Με τη νίκη της αυτή η ΑΕΚ διατήρησε τη θέση της στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας.