ΑΡΗΣ-ΑΕΚ 1-1 (4-2 στα πέναλτι) \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  17/1/2024
Η ΑΕΚ αποκλείστηκε στα πέναλτι από τον Αρη Θεσσαλονίκης στο «Κλεάνθης Βικελίδης»  (1-1 κανονικός αγώνας, 4-2 στα πέναλτι) στη ρεβάνς της φάσης των 16 του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson 2023- 24.

Ο Μιγιάτ Γκατσίνοβιτς άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και ο Αρης ισοφάρισε με κεφαλιά του Λορέν Μορόν στο 58'. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι και τη λήξη της παράτασης, αν και στα μισά της παράτασης η ΑΕΚ θα μπορούσε να έχει ένα υπέρ της πέναλτι, όταν το σουτ του Πόνσε χτύπησε αρχικά στο χέρι στήριξης του Ρόουζ και στη συνέχεια στο αριστερό απλωμένο χέρι του. Η πρόκριση κρίθηκε στα πέναλτι με 4-2 υπέρ του Αρη.