ΑΕΚ-Ατρόμητος 3-3 σε φιλικό \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  9/10/2015
Η ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3 με τον Ατρόμητο σε προπονητικό φιλικό αγώνα κεκλεισμένων των θυρών στο προπονητήριο των Σπάτων. Το ημίχρονο έληξε χωρίς γκολ.

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε στο 48' με τον Μπρίτο, αλλά η ΑΕΚ ισοφάρισε με το πέναλτι που εκτέλεσε ο Ντιέγκο Μπουονανότε μετά την ανατροπή του Κορδέρο από τον Κούρο μέσα στην περιοχή. Στο 59' και στο 62' το σκορ ανέβηκε στο 1-3 με τα γκολ των Μαρσελίνιο και Κούρο αντίστοιχα, όμως η ΑΕΚ μείωσε στο 72' με ατομική προσπάθεια και πλασέ του Μπαρμπόσα και ισοφάρισε στο 84' με σουτ του Κολοβέτσιου στην εξέλιξη της φάσης μιας εκτέλεσης φάουλ του Μπαρμπόσα στο οριζόντιο δοκάρι.

Οι συνθέσεις των ομάδων
ΑΕΚ: 22. Ανέστης, 77. Βασιλαντωνόπουλος, 4. Αρθο, 26. Κολοβέτσιος, 2. Σοϊλέδης 6. Κορδέρο, 8. Σιμόες, 10. Ανάκογλου, 14. Γροντής, 30. Μπουονανότε, 99. Κρισάντους
Στο δεύτερο ημίχρονο: 16. Βούρας, 77. Βασιλαντωνόπουλος (61’ 12. Γκάλο) 4. Αρθο, 26. Κολοβέτσιος, Σοϊλέδης (61’ Πεταυράκης) 6. Κορδέρο (61’ 18. Γιόχανσον) 29. Ανδρεόπουλος, 10. Ανάκογλου, 14. Γροντής (61’ 7. Μπαρμπόσα) 30. Μπουονανότε (68’ 44. Φαγέ) 99. Κρισάντους

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: 35. Θεοδωράκης, 5. Χριστόφ, 22. Θεολόγου, 20. Μπιτόλο 2. Κοντοές, 15. Γοδόι, 16. Μπάλλας, 18. Στόιτσεφ, 10. Ούμπιδες, 7. Μπρίτο, 14. Λε Ταλέκ
Στο δεύτερο ημίχρονο: 35. Θεοδωράκης, 5. Χριστόφ, 22. Θεολόγου, 3. Κούρο, 19. Κιβρακίδης, 15. Ουσέρο, 16. Μπάλλας, 18. Στόιτσεφ, 7. Μπρίτο (74’ 25. Μπαστάκος) 11. Μαρσελίνιο, 14. Λε Ταλέκ (75’ 9. Ναπολεόνι)

Διαιτητής: Σπύρος Σταθόπουλος (Δυτικής Αττικής)
Βοηθοί: Μιχάλης Δημόπουλος (Δυτικής Αττικής) Κώστας Φαρμάκης (Δυτικής Αττικής)
4ος: Ανδρέας Γκάμαρης (Αθηνών)