MENU

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\

ΑΕΛ - ΑΕΚ Β 3-0 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  27/4/2024
Η ΑΕΚ Β ηττήθηκε με 3-0 από την ΑΕΛ, στο AEL FC Arena, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής των play offs της Super League 2.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 16’ με σουτ του Κώστα Παπαγεωργίου, ενώ στο 34’ με αυτογκόλ του Γεμπόα απέκτησαν προβάδισμα δύο τερμάτων. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 70’ ο Πεντρόζο με σουτ μέσα από την περιοχή.

Η εξέλιξη του αγώνα:

1' Έναρξη της αναμέτρησης.
6’ Ο Ραντόνια έκανε γέμισμα από δεξιά στην περιοχή, ο Πανεράς έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
9’ Ο Κώστας Παπαγεωργίου έκανε μια προσωπική ενέργεια, μπήκε στην περιοχή, έκανε και το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι του Θεοχάρη.
16’ Ο Κώστας Παπαγεωργίου με σουτ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και άνοιξε το σκορ για την ΑΕΛ (1-0).
25’ Ο Πανεράς πήρε τη μπάλα μέσα στην περιοχή, σούταρε με το αριστερό, όμως την είδε να περνάει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι!
34' Ο Γεμπόα έκανε λανθασμένο γύρισμα για τον Θεοχάρη, αυτός προσπάθησε αλλά δεν κατάφερε να αποκρούσει με το πόδι και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για το 2-0.
40' Ο Νίνο δοκίμασε ένα σουτ έξω από την περιοχή, όμως η μπάλα πέρασε άουτ.
45+3' Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

46' Έναρξη δεύτερου μέρους.

51' Ο Πανεράς εκτέλεσε κόρνερ, ο Χρυσόπουλος πήρε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε δίπλα από τη συμβολή των δοκαριών!
70’ Ο Πεντρόζο μπήκε με τη μπάλα μέσα στην περιοχή, σούταρε και την έστειλε πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια στα δίχτυα για το 3-0.
80’ Ο Ραντόνια έφυγε στην αντεπίθεση, συνδυάστηκε με τον Τιεϊ, πάσαρε στον Τρούμπουλο, αυτός έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα κόντραρε και ο Σουλούκος μπλόκαρε.
90+3’ Λήξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΛ: Σουλούκος, Καλουτσικίδης, Παπαδόπουλος (78' Μαϊδανός), Στάμου (78' Νινίκας), Παπαγεωργίου Αθ., Πλέγας, Θωμαϊδης, Στίνα, Φατάι (68' Τσουμάνης), Παπαγεωργίου Κ. (23' λ.τ. Πεντρόζο), Νίνο (68' Κόσιτς).

ΑΕΚ Β: Θεοχάρης, Κανελλόπουλος (46' Τιεϊ), Χρυσόπουλος, Γεμπόα, Ραντόνια, Λέλεκας (64' Τρούμπουλος), Λαμαράνα, Κάτσικας (71' Παυλίδης), Πανεράς, Γκολφίνος (λ.τ. 32' Σκόνδρας), Χριστόπουλος.

Διαιτητής: Φώτης Ντάουλας (ΕΠΣ Δ. Αττικής).
Βοηθοί: Τιμολέων Γεωργακόπουλος (ΕΠΣ Πειραιά) Αντώνιος Ιωάννου (ΕΠΣ Ευβοίας).
4ος: Μελέτιος Γιουματζίδης (ΕΠΣ Πέλλας).