MENU

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΑΕΚ Β 1-0 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  7/4/2024
Η ΑΕΚ Β ηττήθηκε με 1-0 από τη Νίκη Βόλου στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των play offs της Super League 2.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε στο 28' ο Πέττας, εκμεταλλευόμενος ένα λάθος στην περιοχή της ΑΕΚ Β και το σκορ δεν άλλαξε ως το τέλος, παρά το γεγονός οτι η ομάδα του Νίκου Κούστα πίεσε πολύ στο δεύτερο μέρος, έχασε ευκαιρίες και ζήτησε και ένα πέναλτι στις καθυστερήσεις σε ανατροπή του Κάτσικα. Η Νίκη είχε μεγάλη χαμένη ευκαιρία στο 36', όταν ο Κάσσος εκτέλεσεμ πέναλτι και έστειλε την μπάλα άουτ.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ΑΕΚ Β ήταν για περισσότερο από τέσσερις μήνες αήττητη εκτός έδρας, αφού για τελευταία φορά είχε ηττηθεί από τον ΠΟΤ Ηρακλή στις 25 Νοεμβρίου.

Η εξέλιξη του αγώνα
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
25' Η ΑΕΚ Β ζητάει πέναλτι σε μαρκάρισμα του Κρητικού στον Ραντόνια μέσα στην περιοχή της Νίκης.
28' Το 1-0 για τη Νίκη Βόλου με γκολ του Πέττα μετά από λάθος του Χρυσόπουλου στην περιοχή της ΑΕΚ Β.
35' Πέναλτι για τη Νίκη Βόλου από μαρκάρισμα του Γκαρσία στον Στίκα.
36' Ο Κάσσος εκτελεί το πέναλτι, αλλά στέλνει τη μπάλα άουτ, δίπλα από το δεξί δοκάρι
39' Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη
42' Πρώτη καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ μετά το κόρνερ του Ρουκουνάκη και την κεφαλιά του Γεμπόα που έφυγε άουτ
44' Σέντρα Μαχαίρα από τα αριστερά και κεφαλιά του Θεοδωρίδη άουτ.
45' Λήξη πρώτου ημιχρόνου.
46' Έναρξη δεύτερου μέρους.
51' Καλό σουτ του Χριστόπουλου φεύγει πάνω από τα δοκάρια
54' Γκολ του Χριστόπουλου με κεφαλιά δεν μετράει, καθώς ο βοηθός Τσεχελίδης υποδεικνύει οφσάιντ
58' Δοκάρι και κόρνερ για τη Νίκη από κόντρα στα πόδια του Ραντόνια.
63' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ Β μετά την ατομική προσπάθεια του Ζίνι από τα αριστερά και παράλληλη πάσα στον Κάτσικα που σουτάρει, για να αποκρούσει ο Γκαραβέλης!
65' Ο Γκίνης βγαίνει νικητής στο τετ α τετ με τον Κρητικό και κρατάει το 1-0
66' Ο Λαμαράνα βρίσκει τον Θεοδωρίδη σε καλή θέση μέσα στην περιοχή, αλλά το σουτ του τελευταίου αποκρούει ο Γκαραβέλης
84' Απόκρουση Γκίνη σε τετ α τετ με τον Μπαλά.
90+2' Ο Κάτσικας φάνηκε να ανατρέπεται μέσα στην περιοχή,. αλλά ο διαιτητής δεν είδε τίποτα επιλήψιμο.
90+4’ Λήξη του αγώνα, Νίκη Βόλου-ΑΕΚ Β