ΑΕΚ- ΚΗΦΙΣΙΑ 3-0 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  18/2/2024
Η ΑΕΚ νίκησε 3-0 την Κηφισιά στην OPAP ARENA στη Νέα Φιλαδέλφεια σε αγώνα της 23ης αγωνιστικής της STOIXIMAN SUPER LEAGUE 2023-24.

Μπροστά στις γεμάτες, για πρώτη φορά μετά τις 4 Δεκεμβρίου, εξέδρες της OPAP ARENA, ο COSMOTE MVP Λιβάι Γκαρσία ήταν και πάλι ο μεγάλος πρωταγωνιστής. Αν και στο 7' νικήθηκε από Αλέξανδρο Αναγνωστόπουλο στην εκτέλεση πέναλτι που ο ίδιος ο Λιβάι κέρδισε από τον Βασίλη Σπίνο -μαζί με την απευθείας αποβολή του παίκτη της Κηφισιάς- στη συνέχεια πέτυχε δύο γκολ με ισάριθμες κεφαλιές μέσα σε πέντε λεπτά (19', 24') και έφτασε έτσι τα 11 τέρματα σε ισάριθμους αγώνες στη STOIXIMAN SUPER LEAGUE 2023-24.

Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ο Ρόμπερτ Λιούμπιτσιτς πέτυχε με κεφαλιά το παρθενικό του γκολ με την ΑΕΚ μετά από σέντρα του Νόρντιν Αμραμπατ από τα δεξιά.