ΑΕΚ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 3-0 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  24/4/2024
Η ΑΕΚ νίκησε 3-0 τον Παναθηναϊκό στην OPAP ARENA στη Νέα Φιλαδέλφεια, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής των Stoiximan Super League Playoffs.

Ήταν ένα ποδοσφαιρικό ρεσιτάλ και ένας μονόλογος της ΑΕΚ σε μια τόσο αποφασιστική βραδιά για τη μάχη του τίτλου. Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα ήταν κυρίαρχη και επιβλητική από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό και έφτασε στη μεγάλη νίκη με δύο γκολ του COSMOTE MVP Νίκλας Ελίασον στο 7' και στο 69' και ένα του Εζέκιελ Πόνσε στο 38', ενώ θα μπορούσε να έχει σημειώσει κι άλλα γκολ στις ευκαιρίες που δημιούργησε, με κορυφαία τη φάση του 62ου λεπτού, με τους Πινέδα και Πόνσε να σημαδεύουν οριζόντιο και αριστερό δοκάρι αντίστοιχα!

Πρώτη με 75 βαθμούς η ΑΕΚ, τέσσερις περισσότερους από τον Παναθηναϊκό, και ακολουθεί ένας ακόμα κρίσιμος αγώνας με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα την ερχόμενη Κυριακή.