ΑΕΚ - Πανιώνιος 4-0 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  15/9/2018
Η πρωταθλήτρια ΑΕΚ επικράτησε με 4-0 του Πανιωνίου στο Ολυμπιακό Στάδιο και έκανε το 3/3 στις νίκες στο πρωτάθλημα της Super League ΣΟΥΡΩΤΗ, πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση σε αμφότερα τα ημίχρονα, με αρκετές τελικές προσπάθειες και όμορφους συνδυασμούς.

Τα τέρματα της ομάδας μας σημείωσαν ο Έκι Πόνσε με προβολή στο 45', ο Τάσος Μπακασέτας με ωραίο αριστερό σουτ στο 58' και δύο ο -προερχόμενος από τον πάγκο- Βίκτωρ Κλωναρίδης, με εντυπωσιακή προσποίηση και έξοχο σουτ στο 84' και κοντινή προσπάθεια μετά από ενέργεια του Μάρκο Λιβάια στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα. Μπακασέτας και Κλωναρίδης είχαν και σουτ στο αντίπαλο δοκάρι, στο 74' και στο 87' αντιστοίχως.

Ο Γιάννης Γιαννιώτας πραγματοποίησε το επίσημο ντεμπούτο του με τη φανέλα της ΑΕΚ, αγωνιζόμενος ως αλλαγή για 25 λεπτά. Η Ένωση στρέφει πλέον την προσοχή της στην σπουδαία αναμέτρηση με τον Άγιαξ στο Άμστερνταμ για την πρώτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Champions League.