NEA \\

Football League K20: ΑΕΚ-ΑΟΤ Αλίμου 2-2 \\

NEA \\  29/11/2014
Στο ντέρμπι κορυφής του πρωταθλήματος Κ20 της Football League, η ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 στα Σπάτα με τον ΑΟΤ Αλίμου.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 στο ημίχρονο, με σκόρερ τον Βιδάλη στο 14΄(κεφαλιά από κόρνερ του Λίτσι) και τον Κυριαζή στο 42’ (με πλασέ μετά από κάθετη μπαλιά του Βλαχομήτρου) όμως στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΟΤ Αλίμου αντέδρασε. Μείωσε με κεφαλιά του Χακράμα στο 60’, στην πρώτη τελική προσπάθεια των φιλοξενουμένων, ενώ η ΑΕΚ έχασε την ευκαιρία για τρίτο γκολ αμέσως μετά, όταν ο Ηλίας Τσέλιος σούταρε στο δοκάρι. Το 2-2 ήρθε στο 72’ με κεφαλιά του Κολλινιάτη, ενώ ο Άλιμος είχε δοκάρι στο 81’ με τον Χακράμα. Η ΑΕΚ τελείωσε τον αγώνα με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μπουτσικάρη.

ΑΕΚ: Ντούνης, Βιδάλης (66’ Ασπρογιάννης)  Γραμματίκας, Μαρκοπουλιώτης, Κοντοές, Γαλανόπουλος, Τζάθας (66’ Γιαννούτσος) Λίτσι (84’ Μπουτσικάρης) Κυριαζής, Η. Τσέλιος, Βλαχομήτρος (73’ Μίχας)

ΑΟΤ ΑΛΙΜΟΥ: Μαυρίδης, Κακούσης, Γοργάκης, Κοτσέτσου (57’ Κολλινιάτης) Πέττας, Προμπονάς (57’ Ζαχαρίου) Χρήστου, Πιπεράς, Χακράμα, Παυλίδης (91’ Κακιώρης) Νούλας

Διαιτητής: Γεωργιάδης
Βοηθοί: Κολλιάκος, Δέτση