NEA \\

Super League Κ17: ΑΕΚ-Ολυμπιακός 1-1 \\

NEA \\  18/10/2020
Η ομάδα Κ17 της ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την αντίστοιχη του Ολυμπιακού στον εντός έδρας αγώνα για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League 2020-21 που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Γήπεδο Αρτέμιδος.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε στο 13ο λεπτό με κτύπημα πέναλτι του Γιάννη Πιτιλάκου που είχε κερδίσει ο Αλέξανδρος Παπαθανασίου. Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να έχουν πετύχει κι άλλο γκολ, όμως το 1-0 παρέμεινε ως το τέλος του ημιχρόνο. Ο Ολυμπιακός πίεσε στο δεύτερο μέρος και έφτασε στην ισοφάριση στο 85' με τον Τίτο Προκοπίου.

ΑΕΚ: Μαρίνης, Τρέμμας, Αντωνόπουλος, Καραστέργιος, Χαλίλι, Καραγιαννίδης (82' Τσίρης) Κατσαούνος (61' Αγγελόπουλος) Πιτιλάκος (61' Γκολφίνος) Κυρσανίδης, Παπαθανασίου (68' Ντέλλας) Κοντός (82' Φωτόπουλος).

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα στον επίσημο λογαριασμό της Ακαδημίας της ΠΑΕ ΑΕΚ στο Facebook