NEA \\

Super League Κ15: Πανιώνιος-ΑΕΚ 2-2 \\

NEA \\  15/12/2019
Η ομάδα Κ15 της ΑΕΚ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την αντίστοιχη του Πανιωνίου σε εκτός έδρας αγώνα για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League 2019-20 που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο του Ποσειδώνα Γλυφάδας.

Ηταν ένα αποτέλεσμα που ήρθε με τρόπο αρκετά... ηρωικό, αφού η ΑΕΚ ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα (80') με τον Παύλο Γκίνη μετά από σέντρα του Σταματελόπουλου και ενώ έπαιζε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Δημήτρη Ντελή έξι λεπτά πριν.

Ο Πανιώνιος προηγήθηκε δύο φορές (10' Φαναράς,  30' Σαράκος) ενώ η ΑΕΚ είχε ισοφαρίσει στο 21' με τον Φίλιππο Σκιαδαρέση. Στο 74' ο  Ντελής έκανε απέκρουσε με το χέρι μπροστά στο τέρμα της ΑΕΚ και αποβλήθηκε, αλλά ο Αλέξανδρος Γεωργιάδης μπλόκαρε το πέναλτι που εκτέλεσε ο Γιώργος Ναλιτζής και λίγο αργότερα ήρθε το 2-2 με τον τρόπο που περιγράψαμε.

ΑΕΚ (Γενναίος Καραχάλιος): Γεωργιάδης, Σταματελόπουλος, Σκιαδαρέσης (Γκίνη) Τσιαχματιώτης, Ντελής, Κρουσελνίτσκι, Μούτσα, Δημητριάδης (Βοργιάς) Κοντάκης (Λούκας) Κλάψας (Μακρυνώρης) Κόκκας (Λυμπερόπουλος).