NEA \\

Super League K19: ΑΕΚ-Ολυμπιακός 0-2 \\

NEA \\  11/3/2023
Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 0-2 από τον Ολυμπιακό σε αγώνα για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League 2022-23 που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Γαλατσίου.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 0-2 από το πρώτο ημίχρονο με πέναλτι που εκτέλεσε ο Μουζακίτης στο 15ο λεπτό και με ένα σουτ του Κωστούλα μέσα από την περιοχή στο 28'.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε τίποτα, παρά το γεγονός ότι η ΑΕΚ προσπάθησε να "επιστρέψει" στον αγώνα. Στο 88' αποβλήθηκε ο Σταυρόπουλος του Ολυμπιακού.

ΑΕΚ (Γενναίος  Καραχάλιος): Μπαλαμώτης, Σβίγκος, Βαλκάνης, Κοσίδης, Γιαννούλης (56' Παπανικολόπουλος) Μαρούτσης, Κρουσελνίτσκι (80' Γεωργάτος) Μούτσα (65' Κυρσανίδης) Βασίλας (46' Χατζηνικολάου) Γεωργέας (80' Ανδρικόπουλος) Κοντορουχάς.