NEA \\

Super League K20: ΑΕΚ-Πανιώνιος 1-2 \\

NEA \\  23/10/2016
Η ομάδα Κ20 της ΑΕΚ ηττήθηκε με 1-2 από τον Πανιώνιο στον εντός έδρας αγώνα για το πρωτάθλημα Κ20 της Super League που ολοκληρώθηκε σήμερα, με τη διεξαγωγή των τελευταίων 15 λεπτών.
Ο συγκεκριμένος αγώνας είχε οριστεί για το Σάββατο, οπότε και παίχθηκαν 75 λεπτά, μέχρι τη στιγμή που ο διαιτητής Αλέξανδρος Δραγάτης αποφάσισε τη διακοπή του ματς λόγω καταρρακτώδους βροχής και λόγω της ακαταλληλότητας και επικινδυνότητας του αγωνιστικού χώρου.
Η ΑΕΚ είχε προηγηθεί στο 42' με πέναλτι του Λίτση που είχε κερδίσει ο Λεπενιώτης, όμως ο Πανιώνιος απάντησε με δύο γκολ του Αντωνακόπουλου στο 43' και στο 62'. Ενδιάμεσα αυτών, η ΑΕΚ είχε δοκάρι με τον Μπούση (45')
Στα 15 λεπτά που παίχθηκαν την Κυριακή δεν άλλαξε τίποτα και ο Πανιώνιος πήρε τη νίκη.

ΑΕΚ: Παπαδόπουλος, Ασπρογιάννης (76' Μεσσήνης) Κοφσανίδης, Μπούσης, Ψάνης, Μπάμπης (66' Γεωργαμλής) Λίτσι, Γιούσης, Τσέλιος, Σπηλιώτης, Λεπενιώτης (73' Βαφειάδης)
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Αστράς, Βλάχος, Χελάς (89' Σταμίρης) Δάβρης, Σταυρόπουλος, Πινιώτης, Κερασίδης, Παπανικολάου, Αντωνακόπουλος, Οικονομίδης (92' Μητσιογιάννης) Βουκελάτος (71' Γλυνός)