MENU

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\

ΑΕΚ - Άρης 4-0 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  28/10/2018
H AEK επικράτησε με σκορ 4-0 του Άρη στο ΟΑΚΑ (κεκλεισμένων των θυρών), στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Super League ΣΟΥΡΩΤΗ, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο.

Μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης, ο ορεξάτος Λούκας Μπογέ άνοιξε το σκορ με εξαιρετική ατομική προσπάθεια που ξεκίνησε από τη σέντρα, πετυχαίνοντας το πρώτο γκολ του με την κιτρινόμαυρη φανέλα.

Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη «καθάρισε» το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο, χάρη σε δύο κεφαλιές του Έκι Πόνσε (56' - 62') έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Ροντρίγκο Γκάλο και γύρισμα του Μιχάλη Μπακάκη αντιστοίχως.

Το... κερασάκι στην τούρτα για το τελικό 4-0 της ΑΕΚ απέναντι στον Άρη στο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής, έβαλε ο Μάρκο Λιβάια στο 72ο λεπτό του αγώνα, έπειτα από συνεργασία του με τον Λούκας Μπογέ.