ΠΑΟ ΡΟΥΦ - ΑΕΚ Β 1-1 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  10/4/2023
H ΑΕΚ Β αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον ΠΑΟ Ρουφ, σε παιχνίδι για τη 19η αγωνιστική της Super League 2, που διεξήχθη στο Δημοτικό Γήπεδο Ταύρου «Σπύρος Γιαλαμπίδης».

Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 20' από γκολ του Ζούνη, όμως κατάφερε να ισοφαρίσει στο 36' με κοντινό πλασέ του Τζούντα Γκαρσία, ενώ στη συνέχεια είχε κάποιες ευκαιρίες για να ολοκληρώσει την ανατροπή, χωρίς ωστόσο να τα καταφέρει.

Η εξέλιξη του ματς

1’ Εναρξη του αγώνα.
20’ Ο Ζούνης με σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.
24’ Ο Παρράς εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ, η μπάλα πέρασε άουτ.
31’ Ο Τσιάβος βγήκε τετ α τετ με τον Χατζηεμμανουήλ, με τον τερματοφύλακα της ΑΕΚ να τον νικάει.
32’ Ο Μαχαίρας έκανε πάσα για τον Μπότο μέσα στην περιοχή, αυτός έκανε το σουτ, αλλά ο Τσόγκας απέκρουσε με υπερένταση!
36’ Σέντρα του Παρρά από αριστερά, κακή αντίδραση του Τσόγκα και ο Τζούντα Γκαρσία με πλασέ έκανε το 1-1!
40’ Σουτ του Παρρά μέσα από την περιοχή, ο Τσόγκας απέκρουσε εντυπωσιακά!
45+3’ Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

Έναρξη β' ημιχρόνου.
52’ Κίτρινη κάρτα στον Νούλα.
71’ Ο Καλλέργης εκτέλεσε φάουλ, ο Μρκτσιάν πήρε την κεφαλιά από καλή θέση, η μπάλα πέρασε άουτ.
74’ Αντεπίθεση της ΑΕΚ Β κατέληξε σε σουτ του Τζούντα Γκαρσία έξω από την περιοχή, όμως ο Τσόγκας απέκρουσε!
80’ Ο Μπότος εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ από μακρινή απόσταση, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι!
87΄ Ο Καλλέργης εκτέλεσε φάουλ, ο Μρκτσιάν πήρε την καρφωτή κεφαλιά από καλή θέση, ο Χατζηεμμανουήλ απέκρουσε εντυπωσιακά!
87’ Κίτρινη κάρτα στον Χατζηκυριάκο.
92’ Σέντρα του Μπότου, ο Χριστόπουλος πήρε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, ο Τσόγκας μπλόκαρε!
95' Κίτρινη κάρτα στον Τασιούλη.
90+6’ Λήξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΟ Ρουφ: Τσόγκας, Δουμάς, Μκρτσιάν, Παπουτσογιαννόπουλος, Μαρινάκης (60' Ζαχαρός), Ζούνης (76' Κουκοβίνης), Καλλέργης, Φράγκος (60' Τασιουλής), Βενάρδος (76' Φιλιμέγκας), Τσιάβος, Γαϊτάνης.

ΑΕΚ Β: Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Ντάικο (46' Χατζηκυριάκος), Λάτσι, Παρράς, Ρουκουνάκης (66' Κορομηλάς), Νούλας (70' Δημητρίου), Γκαρσία Τζ. (81' Γκολφίνος), Μπότος, Μαχαίρας (46' Πανεράς), Χριστόπουλος Απ.

Διαιτητής: Νικόλαος Παπακωνσταντίνου (ΕΠΣ Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Χαράλαμπος Χλεμπογιάννης (ΕΠΣ Φωκίδας) Δαυίδ Πριόνας (ΕΠΣ Ευβοίας)
4ος: Ηλίας Κόκκορης (ΕΠΣ Αρκαδίας)

Φωτογραφικό ρεπορτάζ από τον αγώνα στον επίσημο λογαριασμό της ΠΑΕ ΑΕΚ στο Facebook