ΑΕΚ Β – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 0-0 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  17/12/2023
Η ΑΕΚ Β έμεινε στο 0-0 με την Αναγέννηση Καρδίτσας, σε παιχνίδι της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League 2.

Η ομάδα του Νίκου Κούστα είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, δημιούργησε ευκαιρίες, όμως δεν κατάφερε να βρει το γκολ που θα της έδινε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Η εξέλιξη του αγώνα:

1' Έναρξη της αναμέτρησης
4’ Ο Ανδρικόπουλος έκανε γύρισμα για τον Κοντορουχά, αυτός έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
19’ Σουτ του Σταμόπουλου από κοντά, ο Γκίνης απέκρουσε.
24’ Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Κάτσικας έκανε το σουτ από τα όρια της περιοχής, η μπάλα πέρασε άουτ.
28’ Ο Πήλιος δοκίμασε ένα μακρινό σουτ, αλλά δεν βρήκε στόχο.
45+1’ Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

46' Έναρξη δεύτερου μέρους.
48’ Ο Κάτσικας έκλεψε τη μπάλα, μπήκε στην περιοχή, έκανε και το σουτ, αλλά η μπάλα πήγε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων!
57’ Ο Τιεϊ έκανε ωραία ενέργεια λίγο έξω από την περιοχή, έκανε και το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
78’ Ο Τιεϊ έστρωσε ωραία για τον Κάτσικα, αυτός έκανε το σουτ από πολύ καλή θέση, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ!
80’ Ο Γκαρσία έκανε σέντρα από δεξιά, ο Τιεϊ έπιασε τη σκαστή κεφαλιά από κοντά, αλλά ο Τσέλιος απέκρουσε!
90+5’ Έπειτα από εκτέλεση φάουλ ο Ραντόνια κατέβασε τη μπάλα, ο Τιεϊ έκανε το σουτ, αλλά δεν βρήκε στόχο.
90+7’ Ο Ρουκουνάκης εκτέλεσε φάουλ από αριστερά, ο Ραντόνια πήρε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε άουτ!
90+7’ Λήξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΚ: Γκίνης, Ραντόνια, Χρυσόπουλος, Γεμπόα, Πήλιος, Κάτσικας, Φοφανά, Ρουκουνάκης, Ανδρικόπουλος (46' Σκόνδρας), Χριστόπουλος (69' Τζ. Γκαρσία), Κοντορούχας (46' Τιεΐ).

ΚΑΡΔΙΤΣΑ: Τσέλιος, Τομάσεβιτς, Ανδρικόπουλος (64' Ντουμάνης), Σταμόπουλος, Γκόλιας, Σκόνδρας, Κέρθι, Σαλαμούρας (73΄Μπούζας), Κορέλας (64' Κοκκίνης), Κονίλιο, Βερνάρδος (83' Αθανασιάδης).

Διαιτητής: Ιωάννης Ανδρικόπουλος (ΕΠΣ Κυκλάδων).
Βοηθοί: Δημήτριος Φύλλος (ΕΠΣ Βοιωτίας), Αντώνιος Καλλής (ΕΠΣΑΝΑ).
4ος: Νικόλαος Χρονάς (ΕΠΣ Αχαϊας).