ΑΕΚ- ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 4-2 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  28/2/2024
Η ΑΕΚ νίκησε 4-2 τον ΠΑΣ Γιάννινα στην OPAP ARENA στη Νέα Φιλαδέλφεια σε αγώνα της 25ης αγωνιστικής της STOIXIMAN SUPER LEAGUE 2023-24.

Παρά το γεγονός ότι ο ΠΑΣ ανέτρεψε το αρχικό 1-0 (15' Σιμάνσκι) και έφτασε να προηγείται στο ημίχρονο με 1-2 από τα γκολ των Σομποτσίνσκι (35') και Τζίμα (44'), η ΑΕΚ αντέδρασε εντυπωσιακά στο δεύτερο μέρος και μετέτρεψε το σκορ σε 4-2 μέσα σε ένα δεκάλεπτο, με τις αλλαγές του Αλμέιδα να αλλάζουν την εικόνα του αγώνα!

Ο Πέτρος Μάνταλος «σέρβιρε» στον COSMOTE MVP Εζεκίελ Πόνσε για να σκοράρει δύο φορές με κεφαλιές (69', 79') ενώ ενδιάμεσα ο Ρόμπερτ Λιούμπιτσιτς είχε πετύχει το τρίτο γκολ με κοντινή προβολή.