ΑΕΚ Β-ΑΙΟΛΙΚΟΣ 2-1 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  3/12/2023
Η ΑΕΚ Β έφτασε σε δεύτερη νίκη μέσα σε τέσσερις μέρες με το 2-1 επί του Αιολικού στον αγώνα της 12ης αγωνιστικής της Super League 2 που διεξήχθη στο Σεραφείδειο.

Ολη η ιστορία του αγώνα γράφτηκε στο δεύτερο μέρος. Η ΑΕΚ Β άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Φοφανά από εκτέλεση φάουλ του Κώστα Ρουκουνάκη στο 55', ο Αιολικός ισοφάρισε με τον Γκόραν Ζάκαριτς στο 71' και η γηπεδούχος έφτασε στο γκολ της νίκης με τον Σταύρο Πήλιο στο 81'. Στους 10 βαθμούς πλέον η ομάδα του Νίκου Κούστα, έχοντας και έναν αγώνα λιγότερο,.

Η εξέλιξη του αγώνα
1' Έναρξη της αναμέτρησης
24' H μπάλα φεύγει λίγο άουτ από εκτέλεση φάουλ του Λαμαράνα
35' H μπάλα φεύγει άουτ μετά από σουτ του Λαμαράνα
28' Κίτρινη κάρτα στον Μουχάλη
45+2’ Λήξη πρώτου ημιχρόνου, ΑΕΚ Β-Αιολικός.
46' Έναρξη δεύτερου μέρους.
55' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ (που κέρδισε ο Πήλιος) του Ρουκουνάκη από τα αριστερά και γκολ από την κεφαλιά του Φοφανά!
58' Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφύλλου.
71' Το 1-1 για τον Αιολικό με μονοκόμματο σουτ του Ζάκαριτς μετά από σέντρα του Γιόκε.
81' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Σέντρα του Σκόνδρα από τα δεξιά (δύο λεπτά μετά την είσοδό του στο γήπεδο) ο Χριστόπουλος «τραβάει» πάνω του την άμυνα στη μικρή περιοχή και έρχεται να κάνει την τελική προσπάθεια ο Σταύρος Πήλιος και να σπρώξει την μπάλα στα διχτυα!
90' Κίτρινη κάρτα στον Ρουκουνάκη
90+3’ Λήξη αγώνα ΑΕΚ Β-Αιολικός.