MENU

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\

ΑΕΚ Β-ΕΠΙΣΚΟΠΗ 0-0 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  11/6/2023
Η ΑΕΚ Β αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 με την Επισκοπή σε αγώνα που διεξήχθη στο Σεραφείδειο, στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής της Super League 2.

Ηταν ένα αποτέλεσμα που δεν αντικατοπτρίζει σε καμία περίπτωση την εικόνα του αγώνα, καθώς η ΑΕΚ Β έφτασε σε διψήφιο αριθμό ευκαιριών, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει.

Η εξέλιξη του αγώνα
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
2' Προσπάθεια του Γκολφίνου από τα δεξιά και πάσα στον Πανερά που σούταρε άουτ.
15' Καλό σουτ του Γκολφίνου έξω από την περιοχή μπλοκάρει ο Ψαρράς
16' Δύσκολη απόκρουση του Ψαρρά στην αριστερή του γωνία σε δυνατό συρτό σουτ του Πανερά μέσα από την περιοχή,
25' Μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Γεωργέας στέλνοντας τη μπάλα άουτ από το ύψος του δεύτερου δοκαριού μετά από σέντρα του Γκολφίνου από δεξιά.
33' Σέντρα του Σκόνδρα από τα αριστερά και κεφαλιά του Σταμούλη στο οριζόντιο δοκάρι.
38' Μετά από φάση διαρκείας ο Κορομηλάς σουτάρει ψηλά άουτ.
45+2’ Λήξη πρώτου ημιχρόνου.
46' Έναρξη δεύτερου μέρους.
54' Κακό τελείωμα του Τρούμπουλου σε μονοκόμματο σουτ μέσα από την περιοχή μετά από σέντρα του Γεωργέα, η μπάλα φεύγει άουτ.
55' Κάθετη κίνηση του Πανερά και καλό σουτ έξω από την περιοχή φεύγει άουτ
70' Κίτρινες κάρτες σε Αραμπατζή και Χατζηκυριάκο.
78' Εκτέλεση φάουλ του Σκόνδρα από τα δεξιά, κεφαλιά του Χατζηκυριάκου λίγο άουτ!
83' Ο Πιτιλάκος από το ύψος του πέναλτι στέλνει την μπάλα με σουτ στα χέρια του Ψαρρά.
86' Κίτρινη κάρτα στον Γκίνη.
90' Κίτρινες σε Παρρά, Πάπα, Τζωρτζινάκη και Πολίτη.
93' Απόκρουση Ψαρρά σε κεφαλιά του Γιώργου Σταμούλη.
90+6’ Λήξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων
ΑΕΚ Β:
 Γκίνης, Κ. Σταμούλης, Τρούμπουλος, Χατζηκυριάκος, Γεωργέας (72' Παρράς) Κορομηλάς (61' Γερολέμου) Πάπα, Γκολφίνος (61' Μάσα) Πανεράς, Σκόνδρας (81' Πιτιλάκος) Απ. Χριστόπουλος (61' Γ. Σταμούλης).
ΕΠΙΣΚΟΠΗ: Ψαρράς, Κεφαλάς, Νταμπίζας, Πολίτης, Κούτσιας, Τσιλεδάκης, Τζωρτζινάκης, Αραμπατζής (80' Μέτα) Σταθόπουλος (64' Λέκα) Μπερικάκης (85' Παπαδόπουλος) Καφετζής

Διαιτητής: Βασίλειος Τσακάλης (ΕΠΣ Ηλείας)
Βοηθοί: Δαυίδ Πριόνας (ΕΠΣ Εύβοιας) Αθανάσιος Καραγιάννης (ΕΠΣ Θράκης)
4ος: Κωνσταντίνος Μπαϊρακτάρης (ΕΠΣ Αθηνών)