MENU

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\

ΑΕΚ Β - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 0-1 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  29/1/2024
Η ΑΕΚ Β γνώρισε την ήττα από τον Λεβαδειακό με 0-1, σε παιχνίδι της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League 2 που διεξήχθη σήμερα στο Σεραφείδειο.

Η ομάδα του Νίκου Κούστα βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 9ο λεπτό, πάλεψε για να επιστρέψει στο παιχνίδι, δημιούργησε ευκαιρίες τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο ημίχρονο (στο οποίο ήταν σαφώς ανώτερη από τον αντίπαλο), όμως τελικά δεν κατάφερε να σκοράρει.

Η εξέλιξη του αγώνα:

1' Έναρξη της αναμέτρησης.
4’ Ο Μαχαίρας μπήκε στην περιοχή από αριστερά, έκανε και το σουτ, αλλά ο Λιάγκας κατάφερε να διώξει με το κεφάλι σε κόρνερ!
9’ Έπειτα από φάση διαρκείας ο Γιαννιώτας έκανε ένα γύρισμα από δεξιά μέσα στην περιοχή και ο Τσιριγώτης με κεφαλιά από κοντά έκανε το 0-1.
33’ Έπειτα από σέντρα του Γιαννιώτα ο Νίκας πήρε την κεφαλιά από καλή θέση, αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.
38’ Ο Βήχος έκανε σέντρα, ο Τσιριγώτης πήρε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε άουτ.
41’ Ο Σκόνδρας έκανε σέντρα, ο Κάτσικας έπιασε μια κεφαλιά – πάσα, όμως προ του Θεοδωρίδη ο Τσελεπίδης πρόλαβε να διώξει.
45+2’ Έπειτα από φάση διαρκείας ο Χριστόπουλος κοντρόλαρε τη μπάλα μέσα στην περιοχή, έκανε το σουτ, αλλά ο Κουάδρα σταμάτησε την πορεία της προς το τέρμα, με τον διαιτητή να κρίνει το έπραξε όχι με τα σηκωμένα χέρια του, αλλά με το πρόσωπο, μη καταλογίζοντας πέναλτι.
45+2’ Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

46' Έναρξη δεύτερου μέρους.
59’ Ο Κάτσικας έκανε διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή, ο Χριστόπουλος από κοντά δεν κατάφερε με προβολή να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα!
60’ Ο Κανελλόπουλος έκανε σέντρα από δεξιά, ο Μαχαίρας έκανε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, αλλά ο Γκροφ απέκρουσε!
84’ Η μπάλα στρώθηκε στον Γκολφίνο μέσα στην περιοχή από δεξιά, αυτός έκανε το πλασέ, αλλά ο Γκροφ έδιωξε σε κόρνερ!
90+4’ Λήξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΚ: Θεοχάρης, Κάτσικας, Χρυσόπουλος, Γεμπόα (77' Σαμπανάτζοβιτς), Κανελλόπουλος (85' Γεωργέας), Φοφανά, Λαμαράνα, Χριστόπουλος (63' Γκαρσία), Μαχαίρας, Σκόνδρας (63' Γκολφίνος), Θεοδωρίδης (63' Τιεϊ).

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Γκροφ, Βήχος, Λιάγκας, Τσάπρας, Τσελεπίδης, Μεχία, Μπελμόντε (76' Ντεντάκης), Νίκας (62' Συμελίδης), Κουάδρα (89' Λόπεθ), Γιαννιώτας (76' Πολέτο), Τσιριγώτης.

Διαιτητής: Νικόλαος Χρονάς (ΕΠΣ Αχαϊας).
Βοηθοί: Σπήλιος Οικονόμου (ΕΠΣ Αχαϊας) Δημήτριος Παγουρτζής (ΕΠΣ Πειραιά).
4ος: Αλέξανδρος Φωκάς (ΕΠΣ Αχαϊας).