MENU

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\

ΑΕΚ Β - ΠΑΟΚ Β 1-0 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  8/1/2024
Η ΑΕΚ Β επικράτησε του ΠΑΟΚ Β με 1-0, σε παιχνίδι της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League 2.

Η ομάδα του Νίκου Κούστα πραγματοποίησε συνολικά μια πολύ καλή εμφάνιση και κατάφερε να κατακτήσει τους τρεις βαθμούς χάρη στο πολύ όμορφο γκολ που πέτυχε ο Στέφανος Κάτσικας στο 38' με σουτ από κοντά, έπειτα από έξυπνη βαθιά μπαλιά του Λαμαράνα.

Η εξέλιξη του αγώνα:

1' Έναρξη της αναμέτρησης.
6’ Σουτ του Σπυράκου λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
12’ Ο Θεοδωρίδης έκανε ένα διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία.
28’ Ο Μαχαίρας έκανε σέντρα από αριστερά, ο Κάτσικας πήρε την πρώτη κεφαλιά, ο Μαχαίρας από κοντά πήρε τη δεύτερη και στη συνέχεια ο Ταλιχμανίδης τον χτύπησε, όμως ο διαιτητής δεν υπέδειξε το πέναλτι!
35’ Ο Θεοδωρίδης μπήκε στην περιοχή, έκανε γύρισμα προς τον Χριστόπουλο, αλλά ο Κωττάς κατάφερε να κόψει την τελευταία στιγμή.
38’ Ο Λαμαράνα έκανε βαθιά μπαλιά, ο Κάτσικας κατέβασε μέσα στην περιοχή, έκανε και τη ντρίμπλα και με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0!!!
45+2’ Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

46' Έναρξη δεύτερου μέρους.
55’ Ο Σπυράκος έκανε ένα πολύ δυνατό σουτ λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Θεοχάρη!
57’ Ο Λαμαράνα έκανε διαγώνιο σουτ από καλή θέση μέσα στην περιοχή, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ!
59’ Ο Μαχαίρας εκτέλεσε ένα φάουλ, ο Κάτσικας πήρε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε άουτ.
61’ Ο Μαχαίρας έκανε ένα σουτ από αριστερά, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από το τέρμα του Ταλιχμανίδη.
67’ Ο Σπυράκος έκανε σέντρα από δεξιά, ο Δαρέλας πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Θεοχάρης μπλόκαρε σταθερά.
90+5’ Λήξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΚ: Θεοχάρης, Κανελλόπουλος, Χρυσόπουλος, Γεμπόα, Ραντόνια, Φοφανά, Λαμαράνα, Κάτσικας (78' Ανδρικόπουλος), Χριστόπουλος, Μαχαίρας (85' Κοσίδης), Θεοδωρίδης (69' Γκαρσία).

ΠΑΟΚ Β: Ταλιχμανίδης, Κιτσάκης (72' Σελιμάι), Φίλων, Κωττάς, Παντεκίδης, Γιαξής, Σνάουτσνερ (72' Τσίκος), Δαρέλας, Σπυράκος, Τσοπούρογλου (61΄Γκούμας), Γκιτέρσος (61' Πανίδης).

Διαιτητής: Αλέξανδρος Φωκάς (ΕΠΣ Αχαϊας).
Βοηθοί: Δημήτριος Παγουρτζής (ΕΠΣ Πειραιά) Μιχαήλ Σγουράκης (ΕΠΣ Πειραιά).
4ος: Νικόλαος Χρονάς (ΕΠΣ Αχαϊας).