MENU

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\

ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ -ΑΕΚ Β 1-1 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  14/2/2024
H ΑΕΚ Β αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τον Καμπανιακό στη Χαλάστρα σε αγώνα της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2.

Οι γηπεδούχοι ήταν πιο επιθετικοί στο πρωτοπ ημίχρονο με τη βοήθεια του δυνατού αέρα και προηγήθηκαν στο 18' με τον Δημήτρη Γιουκούδη. Στο δεύτερο μέρος, όμως, η ΑΕΚ Β ήταν κυρίαρχη και έφτασε στην ισοφάριση με τον Τζούντα Γκαρσία στο 65', ενώ είχε κι άλλες ευκαιρίες για γκολ.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης

Έναρξη του αγώνα.
8' Κίτρινη κάρτα στον Φοφανά
18' Το 1-0 για τους γηπεδούχους με κοντινό γυριστό σουτ του Γιουκούδη μετά από προσπάθεια και σέντρα του Γαρύφαλλου από τα αριστερά.
24' Εκτέλεση φάουλ του Μαχαίρα από τα αριστερά, ο Παυλίδης  στο ύψος του δεύτερου δοκαριού δεν κάνει καλό σουτ και χάνει καλή ευκαρία.
30' Κίτρινη κάρτα στον Προσκυνητόπουλο
36' Σουτ του Κανελλόπουλου έξω από την περιοχή στην αγκαλιά του Γιακουμή.
37' Κίτρινη κάρτα στον Ταϊρη
40' Εκτέλεση φάουλ του Μαχαίρα φεύγει άουτ
45+1' Κίτρινη κάρτα στον Λαμαράνα
45+2' Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

Έναρξη β' ημιχρόνου
55' Ασύλληπτο σουτ του Παυλίδη έξω από την περιοχή προσκρούει στο οριζόντιο δοκάρι!
59' Κίτρινη κάρτα στον Κάτσικα
65' Το 1-1 για την ΑΕΚ Β: από εκτέλεση κόρνερ του Μαχαίρα από τα αριστερά και αρχική απόκρουση της άμυνας, ο Τζούντα Γκαρσία ήρθε να ισοφαρίσει με σουτ μέσα από την περιοχή!Κίτρινη κάρτα στον Κάτσικα.
79' Κίτρινη κάρτα στον Σαρβανίδη.
86' Γκολ του Χριστόπουλου με κεφαλιά ακυρώνεται ως οφσάιντ
88' Μεγάλη ευκαιρία για το 1-2 χάνει ο Τζούντα Γκαρσία που σουτάρει άουτ μέσα από τη μικρή περιοχή!
90+4' Κίτρινη κάρτα στον Σαμπανάτζοβιτς