MENU

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\

ΕΠΙΣΚΟΠΗ-ΑΕΚ Β 1-3 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  16/4/2022
H ΑΕΚ Β νίκησε 1-3 την Επισκοπή στο ματς της 32ης αγωνιστικής της Super League 2, που διεξήχθη στο ΔΑΚ Γάλλου στο Ρέθυμνο.

Η ομάδα του Νίκου Παναγιωτάρα είχε για ακόμη ένα παιχνίδι ως μεγάλο πρωταγωνιστή τον Χρήστο Γιούση, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 47' με ωραίο σουτ, κέρδισε και εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι στο 52', φτάνοντας τα 16 γκολ στο πρωτάθλημα και στο 90' έβγαλε ασίστ στον Ευθύμη Χριστόπουλο, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Έναρξη του ματς.
17’ Ο Κοσίδης βγήκε απέναντι από τον Καλογεράκη, όμως στην προσπάθειά του να περάσει και τον τερματοφύλακα της Επισκοπής άνοιξε το κοντρόλ και η μπάλα πέρασε άουτ.
21’ Ο Ραντόνια δοκίμασε ένα σουτ από πλάγια θέση, αλλά η μπάλα έφυγε έξω.
33’ Ο Εμπόι εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ από καλή θέση, όμως ο Θεοχάρης με σωστή τοποθέτηση μπλόκαρε.
45+2' Λήξη πρώτου μέρους.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
47’ Ο Γιούσης πήρε τη μπάλα από αριστερά έξω από την περιοχή, συνέκλινε προς τον άξονα και με άπιαστο σουτ έκανε το 0-1!!!
50’ Αυτή τη φορά ο Γιούσης πήρε τη μπάλα από τα δεξιά, έκανε ένα σουτ με το αριστερό, αλλά ο Καλογεράκης απέκρουσε σε κόρνερ!
51’ Ο Γκαρσία εκτέλεσε με πάσα το κόρνερ για τον Γιούση, αυτός συνδυάστηκε με τον Μιτάι, μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε από τον Σουμπασάκη, κερδίζοντας πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος και με εύστοχο πλασέ έκανε στο 52’ το 0-2!!!
57’ Ο Νοικοκυράκης βγήκε τετ α τετ, πλάσαρε, όμως ο Θεοχάρης κατάφερε να αποκρούσει εντυπωσιακά.
60’ Ο Νοικοκυράκης με σουτ μέσα από την περιοχή νίκησε αυτή τη φορά τον τερματοφύλακα της ΑΕΚ Β για το 1-2.
90’ Ο Γιούσης έκανε σέντρα από τα δεξιά και ο Χριστόπουλος από τη μικρή περιοχή έστειλε με κεφαλιά τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-3!!!
90+4’ Ο Κορομηλάς έπιασε ένα καλό σουτ λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ!
90+5' Λήξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΕΠΙΣΚΟΠΗ: Καλογεράκης, Ανδρικόπουλος, Τασιουλής, Σουμπασάκης (72' Σκόνδρας), Πολυχρόνης, Εμπόι, Ντιόγκο, Νοικοκυράκης, Καραγιάννης (18' λ.τ. Σταθόπουλος), Νταρζίσιο, Τσάβος.

ΑΕΚ Β: Θεοχάρης, Ραντόνια (72' Σταμούλης), Κορνέζος, Γιαννούτσος, Παρράς (90+1' Αρβανίτης), Γερολέμου, Μπάμπης, Γκαρσία (86' Μπούσης), Γιούσης (90+1' Κορομηλάς), Μιτάι, Κοσίδης (72' Χριστόπουλος).

Διαιτητής: Χρήστος Βεργέτης (ΕΠΣ Αρκαδίας)
Βοηθοί: Δημήτρης Βεργέτης (ΕΠΣ Αργολίδας) Αντώνης Μαυραντωνάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)
4ος: Χρήστος Κρασαγάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου).

Φωτογραφικό ρεπορτάζ από τον αγώνα στον επίσημο λογαριασμό της ΠΑΕ ΑΕΚ στο Facebook