ΑΕΚ Β - OΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 2-2 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  19/12/2021
Η ΑΕΚ Β αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2) με τον ΟΦ Ιεράπετρας για την 9η αγωνιστική της Super League 2, σε παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Αιγάλεω "Σταύρος Μαυροθαλασσίτης".

Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου προηγήθηκε μόλις στο 9' με τον Ευθύμη Χριστόπουλο, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, όμως στο 82' ισοφάρισε με τον Χρήστο Γιούση και στη συνέχεια έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να φτάσει στη νίκη.

Η εξέλιξη του αγώνα:

Έναρξη του ματς.
9' Ο Γιούσης πήρε τη μπάλα κάτω από τη μεσαία γραμμή, κινήθηκε προς τον άξονα, έκανε εκπληκτική μπαλιά για τον Χριστόπουλο, ο οποίος βγήκε απέναντι από τον Καραγκιόζη και με πλασέ έκανε το 1-0!!!
15' Ο Γιούσης πήρε τη μπάλα μέσα στην περιοχή, έκανε την ντρίμπλα, έκανε και το σουτ, αλλά ο Καραγκιόζης απέκρουσε με υπερένταση στη γωνία του!
25' Ο Αντερέγκεν με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.
33' Ο Γερολέμου δοκίμασε ένα γυριστό σουτ από καλή θέση μέσα στην περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.
40' Δυνατό σουτ από τον Μπάμπη έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε ελάχιστα δίπλα από το τέρμα του Καραγκιόζη!
42' Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Τορίμπιο μέσα από την περιοχή με κεφαλιά έκανε το 1-2.
45' Ο Γιούσης εκτέλεσε φάουλ, ο Κοσίδης πήρε την πρώτη κεφαλιά, η μπάλα στρώθηκε στον Χριστόπουλου, όμως αυτός πλάσαρε άουτ!
Λήξη πρώτου μέρους.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
67' Ο Μπλανκ έκανε σκληρό μαρκάρισμα στον Πάρη Μπάμπη και είδε τη δεύτερη κίτρινη (κόκκινη) κάρτα, αφήνοντας τον ΟΦΙ με δέκα παίκτες.
81' Σέντρα του Γιούση, ο Ιατρούδης πήρε την κεφαλιά, ο Καραγκιόζης απέκρουσε με υπερένταση σε κόρνερ!
82' Ο Γερολέμου έπαιξε με τη μία τη μπάλα κάθετα και ο Γιούσης μέσα από την περιοχή με πλασέ έκανε το 2-2!!!
87' Σέντρα από τον Παρρά, ο Ιατρούδης πήρε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι!
90' Σέντρα από τον Αμούρ, στην καρδιά της περιοχής ο Ιατρούδης έβαλε την προβολή, αλλά ο Καραγκιόζης έπεσε σωστά και μπλόκαρε!
90+4' Ο Ιατρούδης μέσα από την περιοχή έκανε το δυνατό σουτ, ο Καραγκιόζης ακούμπησε τη μπάλα κα στη συνέχεια αυτή χτύπησε στο αριστερό του δοκάρι!
90+5' Λήξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΚ: Γκίνης, Μπούσης (80' Αμούρ), Λάτσι, Κορνέζος, Παρράς (87' Γιαννούτσος), Μουστακόπουλος, Μπάμπης (69' Γκαρσία), Χριστόπουλος Ευθ. (87' Χρσιστόπουλος Απ.), Γερολέμου, Γιούσης, Κοσίδης (80' Ιατρούδης).

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ: Καραγκιόζης, Ντελορέντζι, Καρδάρης, Κοντοές, Ντι Λορέντσο, Τορίμπιο, Λεμονής (69' Ψάνης), Μεσιντόρο, Μπενίτεθ (83' Κατάλντι), Μπλάνκ Καζάου, Αντερέγκεν (83' Βουό).

Διαιτητής: Πέτρος Τσαγκαράκης (ΕΠΣ Χανίων)
Βοηθοί: Κωνσταντίνος Καλαμπόκης (ΕΠΣ Αιτ/νίας) Νικόλαος Τσιλίκας (ΕΠΣ Αιτ/νίας)
4ος: Δημήτριος Ψυχούλας (ΕΠΣ Βοιωτίας)

Δείτε εδώ το γκολ και τον πανηγυρισμό... αλά Τσούμπερ από τον Ευθύμη Χριστόπουλο στο 9ο λεπτό του αγώνα.