ΕΠΙΣΚΟΠΗ-ΑΕΚ Β 1-0 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  11/3/2023
H ΑΕΚ Β ηττήθηκε με σκορ 1-0 από την Επισκοπή σε αγώνα για τη 14η αγωνιστική της Super League 2, που διεξήχθη στο ΔΑΚ Γάλλου στο Ρέθυμνο.

Μετά από ένα καλό πρώτο ημίχρονο με αξιόλογες ευκαιρίες που όμως δεν αξιοποιήθηκαν, η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου βρέθηκε πίσω στο σκορ με ένα γκολ του Αλέξη Κούτσια στις αρχές του β' μέρους και αυτό το γκολ έκρινε την αναμέτρηση.

Η εξέλιξη του ματς:

1’ Έναρξη του αγώνα.
14' Πρώτη καλή στιγμή του αγώνα με το σουτ που έκανε από πολύ καλή θέση μέσα στην περιοχή ο Γιάννης Κορομηλάς, για να αποκρούσει ο τερματοφύλακας της Επισκοπής Γιάννης Ψαρράς.
19' Καλό σουτ του Αλέξη Γκολφίνου από το ύψος της περιοχής έφυγε άουτ.
28' Kίτρινη κάρτα στον Κεφαλά
30' Kίτρινη κάρτα στον Λάτσι
45+1’ Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

Έναρξη β' ημιχρόνου.

50' Ο Αλέξης Κούτσιας ανοίγει το σκορ για την Επισκοπή με πλασέ μέσα από τη μικρή περιοχή.
70' Πολύ καλή ευκαιρία χάνει η ΑΕΚ Β με το σουτ του Σπύρου Σκόνδρα που έφυγε άουτ μετά από πάσα του Ζίνι.
81' Ο Μιχάλης Κοσίδης επιχειρεί σουτ μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.
85' Kίτρινη κάρτα στον Λάτσι
90+2' Kίτρινη κάρτα στον Κρίκλοου.
90+4’ Λήξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΕΠΙΣΚΟΠΗ: Ψαρράς, Νταμπίζας (82' Τζωρτζινάκης) Κεφαλάς, Πολίτης, Αραμπατζής, Κούτσιας, Αμπαφού, Σκεντεράι, Σταθόπουλος (64' Κρίκλοου) Βουκελάτος (74' Τσιλεδάκης) Παπαδόπουλος
ΑΕΚ Β: Χατζηεμμανουήλ, Σταμούλης, Ραντόνια, Λάτσι, Παρράς, Ρουκουνάκης, Λέλεκας (74' Δημητρίου) Σκόνδρας (82' Απ. Χριστόπουλος) Κορομηλάς (67' Ζίνι) Γκολφίνος, Κοσίδης.

Διαιτητής: Γιάννης Ανδρικόπουλος (ΕΠΣ Κυκλάδων)
Βοηθοί: Νίκος Πάγκαλος (ΕΠΣ Λασιθίου) Γιώργος Φραγκιαδάκης (ΕΠΣ Λασιθίου)
4ος: Γιώργος Πατεμτζής (ΕΠΣ Ηρακλείου)

Φωτογραφικό ρεπορτάζ από τον αγώνα στον επίσημο λογαριασμό της ΠΑΕ ΑΕΚ στο Facebook