ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΑΕΚ Β 0-2 \\

ΕΙΔΗΣΕΙΣ \\  18/2/2023
Η ΑΕΚ Β νίκησε 2-0 την Ηλιούπολη σε φιλικό αγώνα στο Α' Γήπεδο Ηλιούπολης.

Η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου έκανε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε πολύ νωρίς με 0-2. Ο Ζίνι πέτυχε τα πρώτα δύο γκολ του με την ΑΕΚ Β, έστω και σε φιλικό αγώνα, δύο μέρες μετά την αγορά των δικαιωμάτων του από την ΑΕΚ.

Στο 10' ο Τρούμπουλος βρήκε με μεγάλη μπαλιά στα δεξιά τον Κοσίδη και αυτός γύρισε στον Ζίνι που με πλασέ από το ύψος του δευτερου δοκαριού άνοιξε το σκορ. Τρία λεπτά αργότερα ήταν σειρά του Ευθύμη Χριστόπουλου να κινηθεί από τα δεξιά μέσα στην περιοχή της Ηλιούπολης και να βρει στο ίδιο σημείο τον Ζίνι που με παρόμοιο τρόπο έκανε το 0-2. Η ΑΕΚ άγγιξε και το τρίτο γκολ στο 36΄, όταν το σουτ του Μάριου Σπυριδάκη βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι.

Η σύνθεση ΑΕΚ Β: Θεοχάρης (46' Γκίνης) Σταμούλης (60' Ραντόνια) Χατζηκυριάκος, Τρούμπουλος, Παρράς (80' Π. Γεωργέας) Ρουκουνάκης, Γερολέμου (64' Λέλεκας) Ευθ. Χριστόπουλος (86' Πανεράς) Ζίνι, Σπυριδάκης (75' Σκόνδρας) Κοσίδης (80' Απ. Χριστόπουλος).

Φωτογραφικό ρεπορτάζ από τον αγώνα στον επίσημο λογαριασμό της ΠΑΕ ΑΕΚ στο Facebook